تبلیغات

« بازگشت به لیست اخبار | یکشنبه 18 مهر 1395 |
افرادی که گمان می‌کنند آب هم بخورند چاق می‌شوند، باید بدانند که در این افراد معمولا سوخت و ساز بدن پایین است.
 
پیام فرح‌ بخش، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص اینکه چرا افراد به وزن ایده آل نمی‌رسند، اظهار داشت: وقتی با یک فرد چاق روبرو می‌شویم، باید به 2 مطلب توجه کنیم؛ اول اینکه بیش از حد غذا می‌خورد و یا اینکه بدن کم می‌سوزاند؟
 
وی در ادامه گفت: در مطب اول اینکه حجم مواد غذایی که دریافت می‌کنیم زیاد است یا خیر و یا از مواد غذایی استفاده می‌کنیم که انرژی زیادی را به بدن وارد می‌کند.
 
این متخصص با اشاره به اینکه حتما باید میزان مواد غذایی را کاهش داده و بر اساس هرم غذایی رفتار کنیم،‌ گفت: باید مقدار غذا را کاهش دهیم، به طوری که غلات را حذف نکنیم و رو به پروتئین‌ها ببریم که باعث از دست دادن آب بدن و در نتیجه غلات شود.
 
وی گفت: فرد بدون اینکه توجه‌ای داشته باشد، انواع مغزها شامل گردو و آجیل را می‌خورد که علاوه بر اینکه سرشار از ویتامین‌ها و املاح نیز است، به دلیل دارا بودن چربی چاق می کند.
 
فرح بخش با بیان اینکه خیلی افراد عادت به ریزه خواری دارند، افزود: اینها معمولا کسانی هستند که دارای استرس و هیجان زیاد هستند و ناخواسته رو به خوردن آوردند و معمولا در هنگام غروب آفتاب این تمایل بیشتر است.
 
فرح بخش در پایان یادآور شد: در افرادی که گمان می‌کنند اگر آب هم می‌خورند چاق می‌شوند، باید گفت که در این افراد معمولا سوخت و ساز یا متابولیسم پایین است و تا زمانی که درمان نشوند، کاهش وزن نخواهند داشت، لذا توصیه می‌شود که تست‌های کالری را انجام دهند.